Головна Новини Понад 160 мільйонів людей у світі можуть страждати від наслідків COVID-19

Понад 160 мільйонів людей у світі можуть страждати від наслідків COVID-19

Частіше постковід сиптоми мають пацієнти, яким довелося перенести госпіталізацію. Жінки хворіють частіше за чоловіків. 

Дослідники з Мічиганського університету з’ясували, що близько 40% людей, які перенесли коронавірус, страждають потім від симптомів постковіду. Висновок був зроблений після метааналізу 40 досліджень, проведених у 17 країнах. Якщо взяти за основу оцінку ВООЗ у 404 мільйони випадків зараження COVID-19 у світі, понад 160 мільйонів людей вже перехворіли на постковід.

Людину вважають такою, що має постковід синдром у разі, якщо симптоми зберігаються після чотирьох тижнів від зараження вірусом. Найпоширенішими симптомами в дослідженні називаються втома, проблеми з диханням, біль, депресія та тривога. Пацієнти, які внаслідок ковіду були госпіталізовані, перебувають під більшим ризиком. Для таких людей ймовірність «довготривалого COVID-19» зростає до 57%.

Жінки страждають від симптомів постковіду частіше за чоловіків. Аналіз даних показує, що з усієї кількості жінок з зафіксованим зараженням коронавірусом постковід симптоми мали 49%, тоді як серед чоловіків таких 37%. Найбільше від постковіду страждають у країнах Азії – 49%, далі Європа – 44%, потім Північна Америка – 39%.