Головна Новини Пандемія COVID-19 впливає на менструальні цикли

Пандемія COVID-19 впливає на менструальні цикли

Кожна третя з понад 12 тисяч опитаних американок під час пандемії коронавірусу помітила зміни циклу чи симптомів менструації. Це має значення для жінок, які намагаються зачати дитину або борються з безпліддям.

Дослідження проблеми на засіданні Американського товариства репродуктивної медицини представила Шеннон М. Маллой, фахівчиня компанії Ovia Health, що розвиває технології в галузі жіночого та сімейного здоров'я. “Пандемія – одна з найбільш стресових подій, з якими зіштовхувалося сучасне суспільство", – стверджує Маллой. Це може зробити народження дітей складнішим завданням. Адже хронічний тривалий стрес підвищує рівень кортизолу, який впливає на ендокринологію та регуляцію менструальних циклів.

Користувачки мобільного додатка Fertility компанії Ovia Health проходили опитування з березня 2020 року до квітня 2021 року. Питання стосувалися змін у характері та симптоматиці менструацій, а також включали шкалу сприйняття стресу.

Серед 12 302 респонденток кожна третя (36%) повідомила про зміни у циклі чи симптомах. 29% відчули посилення симптомів під час менструації: біль у попереку, спазми, зміни виділень. 27% відзначили сильнішу кровотечу. Більш ніж половина (55%) вважають, що зміні характеру менструального циклу та/або симптомів сприяв стрес, 33% вказують на виникнення депресії чи тривоги.