Головна Новини Пост-COVID: курс дихальної гімнастики від оперних співаків може полегшити симптоми захворювання

Пост-COVID: курс дихальної гімнастики від оперних співаків може полегшити симптоми захворювання

Онлайн-програму дихальної гімнастики, в котрій застосовуються техніки співу, було розроблено фахівцями Англійської національної опери. Згідно з результатами першого клінічного дослідження, програма може суттєво покращити якість життя та дихання в людей, що страждають на пост-COVID синдром.

Програма, розроблена у співпраці з Трастом NHS (Національної системи охорони здоров’я) Імперського коледжу охорони здоров’я, проводиться професійними співаками Англійської національної опери (ENO), які зосереджуються на тренуванні поновлення дихання за допомогою технік співу, використовуючи колискові як музичні точки відправлення. Програма не потребує ані досвіду, ані зацікавленості співом.

У дослідженні прийняли участь 150 пацієнтів, що страждали від задишки, в середньому, протягом 320 днів з моменту прояву симптомів Covid.

Після гімнастики пацієнти, що прийняли участь у програмі дихальної гімнастики, відчули полегшення задишки на 10,48 балів (зі 100) під час бігу, порівняно з тими, хто продовжував лише традиційну терапію.

Окрім цього, згідно з даними дослідження, в учасників було відзначено покращення психічної складової якості життя, яке дорівнювало 2,42 балам.

Програма «ENO-Дихання», в реалізації якої задіяні доктори Трасту NHS Імперського коледжу охорони здоров’я, націлена на покращення самопочуття пацієнтів з персистуючою задишкою внаслідок COVID.

З вересня 2020 року програма є безоплатною для жителів Лондону та Англії в цілому, включаючи райони Блекпул, Пітерборо, Північний Сомерсет, а також Стоук та Трент. Зараз Валлійська національна опера вперше запускає подібну схему в Уельсі.

Для участі в програмі пацієнтам потрібно мати направлення з клініки, що входить до системи NHS, де проводилось обстеження на предмет постковідних ускладнень. Тому ця програма ще не є доступною кожному онлайн, але, як говорять організатори, якщо ви лікуєтесь в спеціалізованій клініці, вона може бути саме тим компонентом терапії, який вам допоможе.

Ця програма тривалістю шість тижнів проводиться онлайн, починаючи з персональних занять і групових занять, що проводяться раз на тиждень, з додаванням різноманітних онлайн-ресурсів протягом курсу. Наразі доступ до програми отримали більш ніж 1 000 пацієнтів.

Додатковий аналіз, зосереджений на учасниках, що пройшли всі занятті, показав полегшення тривожності та ще більшого діапазону симптомів зі сторони дихальної системи, а також продемонстрував чимале покращення якості життя.

Наприклад, 40% учасників програми відчули поліпшення психічної компоненти якості життя з оцінкою в п’ять балів, порівняно лише з 17% пацієнтів у групі звичайної терапії. Дані також свідчать про те, що програма виявилась найкориснішою для тих, хто пройшов більше занять.