Головна Новини Як довго триває дисфункція нюху та смаку, пов’язана з COVID-19?

Як довго триває дисфункція нюху та смаку, пов’язана з COVID-19?

Дані проведених досліджень (до появи штаму Omicron)  вказують, що близько 5% людей, які втратили нюх або смак, мали стійку дисфункцію через 6 місяців. Через два з половиною роки пандемії з’явилося більш чіткіше розуміння перебігу та прогнозу цих порушень. Метою опублікованого мета-аналізу, що об’єднав 18 обсерваційних досліджень пацієнтів з порушенням функції нюху та смаку, пов’язаних з COVID-19, було визначити тривалість одужання та визначити фактори ризику, які на нього впливають.

Було отримано наступні дані:

  • Серед пацієнтів, які повідомили про втрату нюху, частка тих, хто одужав на 30, 60, 90 і 180 день, становила 74%, 86%, 90% і 96% відповідно.
  • Серед пацієнтів, які повідомили про втрату смаку, частка тих, хто одужав на 30, 60, 90 і 180 день, становила 79%, 88%, 90% і 98% відповідно.
  • Стійкі порушення нюху та смаку через 6 місяців були зареєстровані у 5,6% та 4,4% пацієнтів відповідно.
  • Жінки мали менше шансів відновити нюх і смак, ніж чоловіки.
  • Пацієнти із закладеністю носа та більш серйозними порушеннями функції нюху мали менше шансів на одужання.

Результати цього аналізу вказують, що відновлення може тривати понад 6 місяців, це дає краще розуміти прогноз наслідків, як для лікарів, так і для пацієнтів.

Обмеженнями цього аналізу є відсутність інформації щодо штамів COVID-19, статусу вакцинації та отриманого лікування.

Цікаво, що інші дослідження, проведені в Бразилії та Італії, вказують, що порушення нюху та смаку виникає набагато рідше при Омікроні, ніж при попередніх штамах.