Головна Новини Постковідний синдром: в ході дослідження виявлено, що випадіння волосся та сексуальна дисфункція є одними з поширених симптомів

Постковідний синдром: в ході дослідження виявлено, що випадіння волосся та сексуальна дисфункція є одними з поширених симптомів

Люди, які мають постковідний синдром, повідомляли про більшу кількість симптомів, ніж вважалося раніше, включаючи випадання волосся та сексуальну дисфункцію.

Для проведення дослідження, опублікованого в журналі «Nature Medicine», у Великій Британії з січня 2020 року по квітень 2021 року було проведено аналіз електронних медичних карт 2,4 мільйона людей*

Люди, які мали позитивний результат тесту на вірус, через 12 тижнів після первинного зараження SARS-CoV-2 більш часто повідомляли про принаймні один із 62 симптомів, ніж ті, хто не хворіли на вірус. Симптоми з найбільшим скоригованим відношенням ризику включали аносмію (6,49), випадіння волосся (3,99), чхання (2,77), труднощі з еякуляцією (2,63), зниження лібідо (2,36) та задишку (2,20). Іншими поширеними симптомами були біль у грудях, осиплість голосу та лихоманка.

Це дослідження підтверджує те, що пацієнти протягом пандемії говорили клініцистам і представникам урядових структур, що симптоми постковідного синдрому є надзвичайно різноманітними і не можуть повною мірою пояснюватися іншими факторами, такими як фактори ризику способу життя або хронічні захворювання.

Дослідження також показало, що жінки, молоді люди та люди з темною шкірою, зі змішаних або інших етнічних меншин мають підвищений ризик розвитку постковідного синдрому. Походження з бідних верств населення, куріння, надмірна вага або ожиріння також були пов’язані з повідомленнями про симптоми, що зберігалися.

Широкий спектр супутніх захворювань також був пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку постковідного синдрому, включаючи хронічне обструктивне захворювання легень, доброякісну гіперплазію передміхурової залози, фіброміалгію, тривогу та депресію.

Дослідження, проведене Інститутом фіскальних досліджень, показало, що кожна 10-а людина припиняє роботу через постковідний синдром, причому близько 110000 людей пропускають роботу в будь-який окремий момент часу. Дослідження також показує, що люди, які були менш забезпечені до пандемії, частіше хворіють на постковідний синдром.

 

* До когорти було включено 486149 людей із підтвердженою інфекцією SARS-CoV-2, які не були госпіталізовані, порівняно із контрольною групою чисельністю 1,9 мільйона людей, які не мали зареєстрованих ознак коронавірусної інфекції.