Головна Новини Довгострокові симптоми після легкого та помірного перебігу COVID-19 – поширене явище

Довгострокові симптоми після легкого та помірного перебігу COVID-19 – поширене явище

Понад 61% учасників німецького дослідження відчувають симптоми ковіду через три місяці після зараження.

У людей, що пережили тяжкі випадки COVID-19, спостерігається низка довгострокових симптомів. Ці симптоми можуть впливати на якість життя, а також заважати соціальним зв’язкам. Однак досі мало що відомо про розвиток постковідного синдрому в пацієнтів з легким та помірним перебігом COVID-19, які не потребували госпіталізації та інтенсивної терапії. Прояснити питання мало дослідження 1027 таких пацієнтів, проведене у двох громадах німецької Баварії.

Загалом 97,5% опитаних повідомили, що під час хвороби мали хоча б один з симптомів ковіду: втому, проблеми з диханням, погіршення нюху і смаку, відчуття страху чи тривоги тощо. У цей період 84,1% учасників дослідження відчули зниження активності, не могли повною мірою виконувати повсякденні обов'язки та домашні справи, доглядати за іншими, відпочивати і боротися зі стресом.

Як пацієнти почувалися після того, як тести перестали показувати наявність вірусу в організмі? За словами 61,9% опитаних, вони не повністю одужали навіть за 3 місяці після зараження. Ці люди спостерігають у себе втомлюваність, проблеми з диханням, підвищену тривожність. 49% досі можуть виконувати обмежений обсяг справ і соціальних функцій, однак вплив на якість життя та професійну діяльність оцінюють як досить низький.

Результати показують, що довгострокові симптоми після легкого та помірного COVID-19 є поширеним явищем. На щастя, у більшості випадків вони не є значними.