Головна Новини 45% дітей та підлітків, що хворіли на COVID-19, мали пост-COVID-19 симптоми

45% дітей та підлітків, що хворіли на COVID-19, мали пост-COVID-19 симптоми

Найбільш поширеним симптомом була  хронічна втома. Ризик розвитку  синдрому корелював з віком дитини.

Майже половина дітей та підлітків, які перехворіли на COVID-19, можуть відчувати симптоми постковіду. Про це зокрема йдеться у  статті, опублікованій у науковому журналі World J Pediatr.  Дослідження проводилося з лютого до листопада 2020 року в іранській провінції Фарс за участі 58 дітей та підлітків з підтвердженим діагнозом COVID-19. Їх опитували щонайменше через три місяці після одужання.

Дослідників цікавили в першу чергу три питання. Наскільки поширеним є постковідний синдром серед дітей і підлітків? Які основні симптоми постковіду у пацієнтів цієї вікової групи? Які фактори роблять виникнення постковідного синдрому в них більш вірогідним?

 

26 з 58 пацієнтів (45%) повідомили, що відчувають симптоми «довгого ковіду». Найбільш поширеним симптомом діти та підлітки називали втому – 21%. Про задишку повідомили 12% опитаних. Непереносимість фізичних навантажень спостерігали 12%, слабкість – 10%.

Після аналізу даних пацієнтів серед факторів ризику постковіду іранські дослідники назвали вік пацієнтів: ризик захворіти підвищується з віком. Також шанси хворіти довго зростали, якщо пацієнт з COVID-19 скаржився на біль у м’язах. Вірогідність зростала  також у випадку госпіталізації у відділення інтенсивної терапії.