Головна Новини Кожен третій хворий на COVID-19 може страждати від неврологічних симптомів

Кожен третій хворий на COVID-19 може страждати від неврологічних симптомів

Американське видання Neurology опублікувало результати глобального дослідження щодо поширення неврологічних діагнозів серед пацієнтів з коронавірусом. Всього було проаналізовано 145 721 випадок COVID-19. Дослідження проводилося з 31 грудня 2019 року до 15 грудня 2020 року ​​у 55 країнах світу.

Дослідники дійшли висновку, що кожен третій хворий на COVID-19 має ті чи інші неврологічнісимптоми. Вірогідність прояву симптомів прямо пов’язана із віком пацієнта (чим старший пацієнт — тим вищий ризик), а також з тяжкістю перебігу COVID-19. Серед найбільш поширених симптомів: втома (32%), міалгія (20%), порушення смаку (21%), порушення нюху (19%), головний біль (13%). Поширеність інсульту серед хворих на COVID-19 становить 2%, що значно вище аналогічного показника при грипі (0,2%).

Результати дослідження вказують на загальну поширеність гострої сплутаності свідомості (делірію) серед вікової групи від 60 років – 34%. Дослідники зазначають, що делірій підвищує ризик смерті для літніх пацієнтів більше ніж у 2 рази.

Дослідники сподіваються, що результати роботи вплинуть на підхід до лікування COVID-19 у літніх людей і мотивують медичну спільноту враховувати ризики, спричинені неврологічними симптомами.