Головна Новини Після перенесеного COVID-19 підлітки можуть страждати на психічні розлади

Після перенесеного COVID-19 підлітки можуть страждати на психічні розлади

Вважається, що агресію та збудження може зумовлювати атака аутоантитіл на мозок або ж пряма дія вірусу.

Зв’язок між COVID-19 і психічними розладами у підлітків встановили медики з Університету Каліфорнії на чолі з Майклом Вілсоном (Michael R. Wilson). Наразі задокументовано три таких випадки. Пацієнти скаржилися на тривожність, збудженість, агресивну поведінку та безсоння. Результати дослідження опубліковані у журналі Американської медичної асоціації JAMA Neurology.

Лікарі запідозрили запалення головного мозку і взяли аналізи спинномозкової рідини. У всіх трьох випадках було виявлено підвищений вміст білків. Крім того, у спинномозковій рідині двох підлітків виявили антитіла до коронавірусу. Результати аналізів також вказували на наявність аутоантитіл до нейронів кори, нюхових цибулин і нейронів мозочка.

Симптоми пацієнта, у якого не виявили антитіл до коронавірусу, пояснили прийомом психоактивних речовин — про це він сам розповів медикам. Двох інших підлітків лікували глюкокортикостероїдами, щоб придушити запалення. В одного симптоми пройшли повністю, а в іншого через пів року залишилися проблеми з увагою і концентрацією. Медики заявляють, що коронавірус міг викликати обтяження симптомів у підлітків, що до того вже страждали на депресію.

Поки що складно зробити висновок, чи пов'язані психічні розлади з прямою дією вірусу або ж з атакою аутоантитіл на мозок. Швидше за все, у кожному окремому випадку залучені різні механізми ураження мозку. Зараз лікарі збирають дані про нові випадки психічних порушень після перенесеного ковіду, щоб провести дослідження на великій вибірці.