Головна Новини Ймовірність розвитку пост-COVID-19 після вакцинації знижується вдвічі

Ймовірність розвитку пост-COVID-19 після вакцинації знижується вдвічі

Проривні інфекції у вакцинованих трапляються, але несуть меншу загрозу важчої та довшої хвороби.

Пацієнти, які отримали дві дози вакцини, та все ж захворіли, мають вдвічі менші шанси відчути симптоми постковіду в порівнянні із тими, хто не отримав щеплення. Про це свідчать дані, опубліковані у The Lancet Infectious Diseases. Дослідження проводилося з 8 грудня 2020 року до 4 липня 2021 року у Великій Британії.

У дослідженні взяли участь 1,24 мільйона користувачів додатку для смартфона COVID Symptom Study, що повідомили про отримання першої дози вакцини. З них 6030 (або 0,5%) згодом дали знати про позитивний результат на SARS-CoV-2. Про щеплення другою дозою сповістили вже 971 504, з яких 2370 (або 0,2%) згодом отримали позитивний результат на SARS-CoV-2. 

Попри те, що ймовірність проривних інфекцій серед повністю вакцинованих людей значно нижча за 1%, випадки зараження трапляються. Тому експерти The Lancet Infectious наголошують на важливості використання масок та інших засобів індивідуального захисту навіть після вакцинації.

Крім того, вони зазначають, що ймовірність появи симптомів “довгого ковіду” через 28 днів після початку захворювання у пацієнтів, щеплених двома дозами вакцини, на 49% нижча, ніж у невакцинованих.

Також дослідження показує, що вакциновані пацієнти (навіть ті, які отримали лише одну дозу) частіше хворіють повністю безсимптомно. У разі важчого перебігу хвороби їх рідко турбує більше, ніж 5 симптомів COVID-19, і з більшою ймовірністю їм не знадобиться госпіталізація.

Як повідомлялося раніше, лише 11% опитаних українців, які раніше були проти вакцинації, після хвороби змінили свою думку на протилежну згідно з дослідженням Gradus Research* на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця».